Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-12-11 14:10:44

Eskişehir'de Senfoni Orkestrası'ndan konser

Bu haftaki konserin orkestra şefliğini ödüllü şef Atıf Taner Çolak üstlenirken, solist ise yurt içi ve dışında pek çok konser vermiş yetenekli piyano sanatçısı Cem Babacan oldu. Titizlikle hazırlanmış program dinleyicilerin ilgisini topladı.

Konserin ilk yarısında halk müziği araştırmalarıyla bilinen Bela Bartok’un Romen Dansları ve döneminin en ünlü piyano sanatçılarından Franz Lizst’in 1 Piyano Konçertosu seslendirildi.

Konserin devamında döneminin en ünlü bestecilerinden Felix Mendelssohn’un İtalyan isimli 4 Senfonisi’ni başarıyla yorumlayan Senfoni Orkestrası dakikalarca ayakta alkışlandı. Dinleyicilerin arasında bulunan Prof. Dr. Naci Görür, konserden duyduğu memnuniyeti uzun uzun alkışlayarak ifade etti. Gelecek programda Işın Metin orkestra şefliğini üstlenirken, piyano sanatçısı Oliver Jiz ise solist olarak sahnede ağırlanacak. Birbirinden güzel eserlerin icra edileceği konser, 22 Aralık Cuma akşamı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 sahihnews.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.